W poszukiwaniu sensu miłości

Warsztaty Egzystencjalne

W POSZUKIWANIU SENSU MIŁOŚCI

„Stan zakochania sprawia, że w pewnym sensie ślepniemy,
a prawdziwa miłość pomaga nam widzieć”

Viktor Frankl 

Warsztaty „W poszukiwaniu sensu miłości” to praktyczne zajęcia prowadzone w ujęciu logoterapii i analizy egzystencjalnej. Jest to nurt terapeutyczny, który został stworzony przez austriackiego psychiatrę i psychoterapeutę – Viktora Frankla. Według logoterapii dążenie do znalezienia w życiu głębokiego poczucia sensu, jest u człowieka najpotężniejszą siłą motywującą.

Viktor Frankl opisuje kilka różnych drogowskazów, które mogą pomóc w poszukiwaniu głębokiego poczucia sensu w życiu. Jednym z nich jest sposób budowania relacji z drugim człowiekiem. Odpowiednie postrzeganie drugiego człowieka oraz właściwe rozumienie różnicy między miłością, a powierzchownym zakochaniem, może pomóc w odkryciu wyjątkowego sensu w tworzeniu bliskiej, szczerej i autentycznej relacji z inną osobą. Według logoterapii głęboki sens tkwi bowiem tam, gdzie człowiek zapomina o samym sobie i oddaje się sprawie większej niż jego jednostkowe Ja. W ten właśnie sposób, może oddać się wzrastaniu w relacji dwojga, oddanych sobie ludzi.

Warto podkreślić, że logoterapia jest potwierdzonym naukowo kierunkiem psychoterapeutycznym oraz została oficjalnie wpisana do Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii.

 

PLAN WARSZTATÓW

Moduł 1 – Wielowymiarowe postrzeganie człowieka

Na pierwszym module będziesz miał okazję dowiedzieć się, w jaki sposób logoterapia postrzega egzystencje człowieka. Wyjaśniając podstawowe założenia logoterapii, omówimy pojęcia wolności, odpowiedzialności i spróbujemy zrozumieć logoterapeutyczną postawę „ku realizowaniu wartości”. Zastanowimy się również, dlaczego niektórzy ludzie tkwią czasami w relacjach, w których nie odczuwają poczucia sensu oraz w jaki sposób ten brak sensu maskują i ukrywają.

Moduł 2 – Powierzchowność współczesnych relacji

Na kolejnym module dowiesz się czym jest tzw. jarmark erotycznej próżności i dlaczego ludzie poświęcają ogromna ilość życiowej energii na budowanie powierzchownych, niezobowiązujących relacji. Zastanowimy się nad tym, z czego może wynikać potrzeba zdrady oraz w jaki sposób działa niebezpieczna dynamika zazdrości. Będzie to okazja do przyjrzenia się osobistym relacjom i być może zauważenia w nich własnej, powierzchownej postawy.

Moduł 3 – Różnica między miłością a zakochaniem

Ten fragment warsztatów będzie polegał na omówieniu różnic między autentyczną miłością, a stanem romantycznego zakochania. Będzie to próba poszukiwania odpowiedzi na takie pytania jak: od czego zacząć poszukiwanie autentycznej miłości? Jak odróżnić ją od chwilowego zakochania? Dlaczego tak wiele osób miewa trudności w budowaniu bliskich i szczerych relacji? Z jakiego powodu niektórzy ludzie „nie mają szczęścia w miłości”?

Moduł 4 – Sens seksualności

Ostatni moduł zostanie poświęcony tematyce seksualności. Zastanowimy się nad tym z czego może wynikać rozbudzony popęd seksualny czy też uzależnienie od licznych, seksualnych kontaktów. Dowiesz się również z czego wynikają najczęstsze zaburzenia o charakterze psychoseksualnym i w jaki sposób można nad nimi pracować. Będzie to próba odnalezienia różnic między bliską i zdrową seksualnością, a powierzchownym, fizycznym uzależnieniem.

Warsztaty mają charakter praktyczny. Oprócz wprowadzających do zagadnień logoterapii mini-wykładów, będą również liczne ćwiczenia, pomagające przyjrzeć się własnemu rozumieniu i realizowaniu miłości.
.

PROWADZĄCY:

jakub-mikolajczak-1Jakub Mikołajczak – trener i psychoterapeuta w trakcie 4-letniego szkolenia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończył certyfikowany kurs logoterapii akredytowany przez Instytut Viktora Frankla w Wiedniu, prowadzony m.in. przez prof. Kazimierza Popielskiego, polskiego przedstawiciela logoterapii i bliskiego przyjaciela Frankla.
.

.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Miejsce: Wrocław (centrum)
Cena: 220 zł brutto (podana cena obowiązuje do 19 listopada, później wzrasta do 320 zł)
Termin: Pojawi się wkrótce! 
Godz. 09:00-15:00
Liczba miejsc: 10

 

Masz pytania odnośnie warsztatów? Skontaktuj się z prowadzącym:

jakubmikolajczak@opusanima.pl lub tel. 697 333 790.

Aby zapisać się na warsztaty, wypełnij i wyślij poniższy formularz.

Warsztaty są organizowane we współpracy z firmą Egitim.

Zapisz się na szkolenie