Opus Anima - Warsztaty rozwoju osobistego i Psychoterapia

Idea

Opus Anima to przede wszystkim psychoterapia i warsztaty rozwoju osobistego. Nazwa projektu pochodzi z łaciny i w tłumaczeniu oznacza „Pracę z duszą”. Tak jak odcisk palca jest u każdego człowieka jedyny i absolutnie niepowtarzalny, tak samo wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju jest dusza każdego z nas. Dlatego właśnie głównym celem projektu jest głęboka praca nad każdym problemem i indywidualne podejście do każdego, kto oczekuje profesjonalnej pomocy. Opus Anima to również blog o tematyce terapeutyczno-filozoficznej, gdzie publikowane są artykuły zarówno z zakresu psychoterapii, jak i też filozofii stoickiej i egzystencjalnej.

Psychoterapia Wrocław

Psychoterapia prowadzona jest w ujęciu integracyjnym, łącząc teorię i myślenie psychodynamiczne z podejściem humanistyczno-egzystencjalnym. Dzięki temu sposób pracy jest zawsze indywidualnie dostosowywany do osoby biorącej udział w terapii. Każda ludzka dusza jest jedyna i niepowtarzalna, dlatego też każda sesja psychoterapeutyczna jest wyjątkowa i tworzona dla aktualnych potrzeb. Psychoterapia prowadzona jest w zgodzie z oficjalnym Kodeksem Etycznym Psychoterapeuty stworzonym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Projekt proponuje psychoterapię indywidualną i grupową, która odbywa się we Wrocławiu.

Warsztaty rozwoju osobistego

Warsztaty rozwoju osobistego dzielą się na zajęcia otwarte oraz szkolenia dla firm. Otwarte warsztaty dotyczą takich zagadnień jak np. inteligencja emocjonalna, techniki relaksacyjne czy filozofia stoicka w praktyce. Szkolenia dla firm są rozszerzone o takie tematy jak np. techniki obsługi klienta, trening asertywności, zarządzanie czasem czy wystąpienia publiczne. Podczas prowadzenia szkoleń i warsztatów koncentrujemy się przede wszystkim na budowaniu bliskiej, autentycznej relacji z grupą uczestników, dbaniu o odpowiednią atmosferę wsparcia i akceptacji oraz stosowaniu sprawdzonych metod warsztatowych.

Jakub Mikołajczak

Założyciel Opus Anima

Czytaj więcej